STARTUP AWARDS

Webreathe
(France)

SkedGo
(Australia)

Open Transport
(Netherlands)

GoToMobility
(Israel)

Alertgasoil
(France)

Jury: Dominique Doucet (Valeo), Sandrine Michineau (Fidal), Alexei Andreev (AutoTech VC), Raphael Cariglio (Transdev Group)
Sponsored By
Winner
Finalists

EVR Motors
(Israel)

Angel Wings
(Romania)

Evans Electric
(Australia)

Mazap
(France)

Eczo.Bike
(Russia)

JuryGeoffroy Cousin (Fidal), Günther Hoen (MHP), Nicolas Leclere (Peugeot Citroen), Walter Sackl (Magna International)
Sponsored By
Winner
Finalists

High Mobility
(Germany)

Parkofon
(USA)

Quantoz Technology
(Netherlands)

Parkwise
(USA)

Xapix
(USA)

Parkbob
(Austria)

Pack’n Drive
(France)

AIPark
(Germany)

Jury: Christina Bechhold (Samsung NEXT), Jean-Laurent Franchineau (Vedecom), Holger Weiss (German AutoLabs), Francois Dossa (The Alliance & Alliance Ventures), Benoit Joly (Renault), François Warcollier (Fidal)
Sponsored By

Winner

Finalists

Compredict
(Germany)

Streem.AI
(Germany)

Imagine Materials
(Australia)

Evertracker
(Germany)

Arculus
(Germany)

Ermeo
(France)

Scortex
(France)

Holomake
(France)

Jury: Gitte Bedford (Robert Bosch Venture Capital), Nils Kristian Hüske (Volkswagen), Fabrice Gautier (Faurecia), Thierry Boisnon (Nokia), Tanja Kufner (Dynamics.vc), François Warcollier (Fidal)
Sponsored By
Winner
Finalists

EP Tender 
(France)

Dox
(Lebanon)

OTONOHM
(France)

Chargemap
(France)

Jury: Pierre-Eric Leibovici (Daphni), Patrick Bastard (Renault), Jean-Francois Dhinaux (ViaID), Geoffroy Cousin (Fidal), Pierre-Etienne Fran, (Air Liquide Group)
Sponsored By
Winner

Finalists

Inpris
(Israel)

Body Coach
(France)

Gauzy
(Israel)

Lucie Labs
(France)

Boarding Light
(France)

Letos
(Germany)

Jury: Anna Rossi (Faurecia), Francois Chopard (Starburst Venture), Anne-Isabelle Mallet (Faurecia), Marc Frouin (BioSerenity), Gregory Roy (HD Group), Sandrine Michineau (Fidal)
Sponsored By
Winner

Finalists

Enigmatos
(Israel)

c2a sec
(Israel)

CARFIT
(USA)

Casky.io
(Morocco)

Toucango
(France)

SmartTrans
(France)

Jury: Pierre Gachon (Renault), Patrick Damian (Hoda), Philippe Debry (Fidal)Steve Peguet (Atos)
Sponsored By

Winner

Finalists

Nanomakers.lib
(France)

CarbonTT
(Germany)

AllRiM
(France)

Blackwave
(Germany)

Ceracarbon
(Netherlands)

JuryKarl-Heinz Fueller (Daimler), Jean-Claude Le Four (Renault), Mehdi Ferhan (Plastic Omnium), Clementine Gallet (Coriolis Composites), François Warcollier (Fidal)

SPONSOR

 

PARTNERS